fbpx
Cigibo

Güneş Gözlüğü Nasıl Yakışır?

12.02.2023
18
REKLAM ALANI
Güneş Gözlüğü Nasıl Yakışır?

Yüzlerce seçenek arasından kendinizi iyi hissettirecek mükemmel güneş gözlüklerini bulmak kolay değil ama her şeyde olduğu gibi bir püf noktası var: Yüzün şekli! Bu yazıdan sonra mevcut çok çeşitli güneş gözlükleri arasından sizin için doğru güneş gözlüklerini seçmeniz daha kolay olacak.

Kadınlar

Moda dediğimizde her kadın aynı şeyi ister. Kullandıkları aksesuar ürünlerin tarzlarıyla uyumlu olması. Güneş gözlüklerinde de durum farklı değil, birçok seçenek var. Böylece en klasikten en moderne yüzlerce güneş gözlüğü modeli arasından seçim yapmaya başlandığında, yüz şekline göre ilk tercih yapılabilir.

İSTENEN PARAGRAFTAN SONRA ÇIKAN REKLAM ALANI - 1

Yuvarlak Yüzler

Yüzün uzunluğu ve genişliği doğru orantılıysa ve alın ile saç arasındaki bağlantı genişse yüz şekli yuvarlaktır denebilir. Bu kişiler için doğru seçim derin koyu bir renktir. Bu yüzün uzun ve geniş görünmesini engelleyecektir. Ayrıca yuvarlak çerçevelerden kaçınılmalıdır.

Kalp Şeklindeki Yüzler

Alın normalden genişse, çene biraz daha darsa ve yüz aşağıya doğru inceliyorsa yüz şekli kalptir. Çerçevenin üst kısmında çok sayıda desen veya süsleme bulunan modellerden kaçınılmalıdır. Hafif ve ince çerçeveli modellerden çerçevesiz modellere kadar seçim yapılabilir.

Oval Yüzler

Yüz yapısı yüzün genişliği ve uzunluğu ile doğru orantılıysa ve çeneye doğru inceliyorsa yüz şekli oval demektir. Bu kişiler çok şanslılar çünkü neredeyse tüm güneş gözlüğü modelleri bu kişilere yakışıyor! Kaçınılması gereken tek şey yüze çok büyük gelen bir modeldir.

Kare Yüzler

Alın, çene ve elmacık kemikleri arasındaki mesafe aynıysa, saç ve çene çizgisi biraz daha genişse yüz şekli karedir. Geometrik çerçeveler ve kare güneş gözlüklerinden kaçınılmalıdır. Camın sarı, mavi, kırmızı ve mor gibi farklı renkleri olmalıdır.

Elmas Yüzler

Alın ve çene normalden daha darsa yüz şekli elmas yüz şeklidir. Tercih edilecek güneş gözlüklerinin üst kısmı farklı bir tasarıma veya çok sayıda aksesuara sahip olmalıdır. Böylece elmacık kemikleri vurgulanarak daha hoş bir görüntü yakalanabilir.

Erkekler

İster moda tutkunu, ister her zaman kendi tarzını yaratan bir minimalist… Güneş gözlüğü, her durumda her erkeğin stilini tamamlayan vazgeçilmez bir aksesuardır. Yüz şekliniz için en doğrusunu ve tarzınıza en çok yakışanı seçmek önemlidir.

Yukarıda kadınlar için bahsedilen yüz tiplerinin hepsi erkekler için de geçerlidir. Yüz şekillerine göre tercih edilecek gözlükler belirlenebilir. Böylelikle yüze yakışmayacak, olduğundan daha geniş, uzun gösterebilecek güneş gözlüklerinden uzak durulacaktır.

Güneş gözlüğü yaz aylarında hem kadın hem erkek için vazgeçilmez bir aksesuardır. Bunun için yüzünüze en çok yakışabilecek güneş gözlüğünü seçmek önemlidir. En uygun güneş gözlüğünü bulmanın yolu da yüz şekillerinden geçer. Bu yazıyla birlikte hem yüz şeklinizi öğrenip hem de herkesin güneş gözlüğü tercihinde yüzüne uygun güneş gözlüğünü seçmesinde bir fikir edinmesine yardımcı olunmuştur. Yüzünüze uygun güneş gözlüğünü seçip yazın tadını çıkarabilirsiniz.

REKLAM ALANI
ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.